Miasto wielkich możliwości
Dynamicznie rozwijając się miasto przemysłu
Tak naprawdę Mielec jako miasto przemysłu zaistniał wtedy gdy został włączony do Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wtedy też zostały w Mielcu wybudowane Państwowe Zakłady Lotnicze PZL w latach 1937-1939. Niestety wojna spowodowała duże straty i zniszczenia. Natomiast w drugiej połowie tego samego wieku zakład został przekształcony w Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego. Znany też jako WSK, stąd też znana doskonale wszystkim nazwa zakładów PZL-WSK Mielec. To świetne miasto z perspektywami na biznes w Mielcu oraz szybki rozwój.
Dzięki temu przemysł w Mielcu wystrzelił jak parabola. Wytwórnia sprzętu i fabryka samolotów dostarczały zarówno produktów do kraju jak również poza granice Polski. Produkowane wtedy były samoloty rolnicze, samoloty odrzutowe a także różnego rodzaju silniki czy aparatura paliwowa. Mielec także znany był na skalę światową z produkcji wózków golfowych potocznie zwanych „Melex”. Pojazdy te charakteryzował sposób napędu. Był to napęd elektryczny.
Kryzys w Mielcu
Niestety w latach 90-tych ubiegłego wieku przemysł ten dopadł kryzys i w ten oto sposób WSK ogłosiło w 1999r upadłość. Między czasie w 1995r powstała na terenach zakładu oraz poszerzonych granicach Specjalna Stefa Ekonomiczna w Mielcu. Zakłady przejęła amerykańska firma Sikorsky Aircraft a obecnie Lockheed-martin i w Mielcu produkowane są m.in:
M28 – samolot pasażerski i transportowy
M28B BRYZA – samolot patrolowy i ratownictwa morskiego
M18 DROMADER – samolot rolniczy i pożarniczy
Zakłady te wytwarzają również kabiny do śmigłowca UH-60M BLACK HAWK oraz produkują śmigłowce wielozadaniowe S70iTM BLACK HAWK.
Specjalna Strefa Ekonomiczna i duże możliwości
Poza zakładami lotniczymi w Mielcu powstało wiele innych dużych firm, zatrudniających systematycznie pracowników. Wśród nich Black Red White produkująca meble, Kirchhoff Automotive, Lear Corporation, Kronospan, BURY Technologies, C+N, COBI oraz inne z różnych gałęzi i branż przemysłu. Dlatego też Mielec jest idealnym miejscem dla kandydatów i osób o różnych stopniach wykształcenia, kwalifikacji i specjalizacji. Począwszy od pracowników linii produkcyjnych, operatorów w tym operatorów obrabiarek CNC, czy też wózków widłowych. Bardzo duże zapotrzebowanie jest także na stanowiska technologów, informatyków, księgowych, ekonomistów oraz inne osoby z różnych branż, dziecin i specjalizacji.
Jak sama nazwa i slogan hasła mówią – Mielec – TO TU ROZWIJA SIĘ SKRZYDŁA