Pages Menu
Categories Menu
Specjalne Stefy Ekonomiczne

Specjalne Stefy Ekonomiczne

Przemysł poza miastem czyli Specjalne Stefy Ekonomiczne

Każde miasto jest podzielone na konkretne strefy. Między innymi znajdują się tam strefy mieszkalne, inwestycyjne czy rekreacyjne. Dlaczego właściwie jest taki podział i czemu ma to służyć? Przede wszystkim bardzo duże znaczenie ma tutaj to, jak dużą powierzchnię zajmuje dane miasto, a także w jaki właściwie sposób można będzie zagospodarować całą tę przestrzeń. I tak przykładowo na samym początku należy pomyśleć nad tym, jak są rozmieszczone działki mieszkalne. Wiadomo, że coraz więcej osób mimo wszystko chce inwestować swoje pieniądze we własny biznes, zamiast pracować na kogoś innego. Oznacza to, że należy już dziś zastanowić się nad tym, w jaki sposób ktoś podchodzi do samych inwestycji, gdyż te mogą mieć przeróżne skutki.

Intensywny rozwój przemysłu w Mielcu

SSE w MielcuObecnie przemysł w Mielcu rozwija się naprawdę intensywnie, co oznacza, że mimo wszystko obszary inwestycyjne wciąż się powiększają. Dlatego po powstaniu pierwszej Specjalnej Stefy Ekonomicznej w Mielcu kilkanaście lat później powstała druga strefa. Z tego właśnie powodu pojawia się coraz większa liczba przedsiębiorców. Chcą oni w jakiś sposób się rozwijać a SSE temu bardzo dobrze służy. Na samym początku mogą pojawić się różnego rodzaju przeciwności losu. Mimo wszystko należy mieć świadomość co do tego, że specjalne strefy w mieście mają za zadanie oddzielić zanieczyszczenia. Chodzi o te wytwarzane przez przemysł od stref mieszkalnych gdzie jednak to powietrze powinno być znacznie bardziej czyste. Przemysł w mieście jest niezbędny i wskazany dla rozwoju. Ewentualnie turystyka jeżeli region na to pozwala. Z innej jednak strony należy mieć świadomość co do tego, że nawet jeśli komuś na samym początku wydawało się, że w jego mieście nie ma takiego podziału, to jednak w późniejszym czasie może się wiele zmienić.

Oczekiwania co do tego, że dany teren zostanie właściwie zagospodarowany jest nieprawdopodobnie konieczne. Tylko i wyłącznie dzięki temu w danej strefie będą mogły powstawać budynki o danym przeznaczeniu. Nawet jeśli ludzie są nie do końca świadomi, to jednak w każdym mieście taki właśnie podział istnieje. W późniejszym czasie można będzie całkowicie zmienić swoje podejście, jak i również spowodować, że jednak taki podział poznamy. Warto jest zwrócić na to swoją uwagę.

Transport międzynarodowy i krajowy drogowy towarów

Miasta, które posiadają w swoich granicach lub na obrzeżach specjalne strefy ekonomiczne a właściwie firmy, potrzebują transportu. Musi on być mobilny i docierać w wyznaczone miejsce. Dlatego o ile główny transport może stanowić transport lotniczy czy morski to docelowy zawsze jest to transport drogowy towarów.

Strefa napędza oczywiście przemysł a co za tym idzie również transport, dlatego równolegle do rozwoju przemysłu nastąpił także dynamiczny rozwój takich firm z powiatu mieleckiego jak IMPET lub F.T.U.H MaxTrans z Mielca i pomimo iż są to firmy, które doskonale znają SSE znajdują się poza granicami dostarczając kompleksowych rozwiązań swoim partnerom z SSE.

Sprawdzone firmy transportowe z Mielca

Na przykład firma IMPET z Czermina to głównie samochody ciężarowe z naczepami typu firanka i plandeka o ładowności do 24t i na 34 europalet. Systematyczne kierunki obsługiwane przez firmę to transport Ukraina, Mołdawia a także Macedonia, Niemcy, Bułgaria, Grecja, Czechy, Rumunia i Węgry oraz Bułgaria. Natomiast firma F.T.U.H MaxTrans to głównie zestawy drogowe. Taka sama ładowność jednak inna specjalizacja zestawy drogowe przestrzenne o ładowności do 24t ale 38 europalet. Kierunki takie jak transport ciężarowy na Słowację oraz transport Anglia i Węgry, Słowacja oraz Austria to domena firmy MaxTrans. Obydwie firmy dostarczają rozwiązań w zakresie transportu zarówno krajowego jak również transport międzynarodowy i spedycja. Dodatkowo firma IMPET to magazyn logistyczny w woj. podkarpackim.

Podział miasta na strefy w tym SSE

Każde miasto jest podzielone na strefy, dzięki temu można zakupić zarówno działki budowlane jak i inwestycyjne. To właściwie dzięki temu każdy może otrzymać to czego tak bardzo będzie chciał. Świadomość tego, w jaki sposób dane miasto zostało podzielone ma ogromne znaczenie. Szczególnie Przemysł, biznes i kredytyjeśli dana osoba posiada jakieś działki budowlane. Wiadomo, że w momencie w którym będą się one znajdowały w pobliżu atrakcyjnej strefy to wzrośnie ich wartość. Dlatego już dziś należy zwrócić na to swoją uwagę, a właściwie każdy, kto nawet na samym początku miał wątpliwości będzie mógł całkowicie zmienić swoje zdanie. Tylko i wyłącznie od podejścia będzie mogło zależeć, czy uda się danej osobie dowiedzieć w jaki sposób to wszystko funkcjonuje czy tez jednak nie.

Należy więc już dziś mieć świadomość co do tego, że mimo wszystko podział miasta ma za zadanie stworzenie stres zarówno mieszkalnej jak i inwestycyjnej. W przyszłości miejsca wolne od tego podziału będą mogły zostać przekształcone na strefy których akurat będzie brakowało w danym mieście. Dynamika i szybki rozwój to szybkie tempo życia, wzrost cen i koniunktura, która czasami przerasta niektórych. Niestety ale często w takich regionach czy krajach (np. Chiny, Korea PD) w parze za pracą i dynamiką idą inne sprawy. Ludzie korzystają z pomocy lekarzy i dobry psycholog okazuje się być bardzo ważny. Należy bowiem poukładać wszystko tak aby móc uzyskać równowagę życia codziennego.

Popyt na SSE wzrasta

Dlatego warto jest zainteresować się tą tematyką, a dla bardzo wielu osób będzie się ona mogła wydawać w pełni atrakcyjna. Koniecznie należy zobaczyć nawet w historii zmian takiego rozplanowania, a dla każdego będzie sporym zaskoczeniem, że jednak te zmiany są konieczne. Nawet jeśli wcześniej stref ekonomicznych było mniej, to jednak rozwój rynku spowodował, że miast ma na nie znacznie większa zapotrzebowanie. Oznacza to, że z czasem dane miasto będzie musiało zwiększać konkretne strefy by móc sprostać oczekiwaniom i potrzebom wszystkich mieszkańców.

Z pewnością dla młodych przedsiębiorców jak i dla tych, którzy chcieliby w jakiś sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych konsumentów takie zmiany będą mogły wyjść na lepsze. Dlatego warto jest zainteresować się tą tematyką już dziś. Z pewnością strefy są niezbędne, dlatego należy docenić to że są. Podział miasta jest koniecznością, dlatego należy się z nim zapoznać by wiedzieć jak to wygląda w naszym mieście.