Pages Menu
Categories Menu
Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Kiedy do dentysty z dzieckiem?

Mimo, że stomatolog, to nie jest jeden z naszych ulubionych lekarzy, to jednak powinniśmy dawać naszym dzieciom przykład i chodzić do tego lekarza. Skutkiem nieleczonych zębów, od razu widocznym, jest żółty nalot, brzydki zapach z ust, próchnica, czy zapalenia różnego typu. Pamiętajmy, że u dzieci też takie choroby się pojawiają i warto się wybrać do takiego dentysty w odpowiednim czasie.

Stomatologia dziecięca jest bardzo specyficzna, dlatego też warto wybrać stosownego lekarza, do którego będziemy chcieli się udać z naszym dzieckiem. Taki dentysta musi mieć podejście, cierpliwość, musi wzbudzać zaufanie. W innym wypadku możemy na bardzo długo zniechęcić nasze dziecię do korzystania z opieki tego typu. Gabinet stomatologiczny UNIDENT w Mielcu prowadzony jest przez stomatologa Bartosza Dziubę. Specjalizacją gabinetu jest m.in stomatologia dziecięca. Kolorowe plomby, oglądanie w trakcie leczenia bajek w telewizorze umieszczonym naprzeciw fotela oraz specyficzne podejście do tych najmłodszych pacjentów stanowi specjalizację gabinetu. Gabinet dentystyczny UNIDENT znajduje się na ul. Powstańców Warszawy 27 w mieście Mielec.

Poniżej podajemy dane korespondencyjne. Telefon: +48 535 334 555

Lekarz dentysta Bartosz Dziuba oferuje dla tych starszych dzieci, które mają obawy bezbolesne leczenie. Stosujemy miejscowe sprawdzone i skuteczne leczenia. Dzięki temu wizyta u dentysty małego lub starszego pacjenta nie kojarzy się z bólem. Szczególnie w przypadkach gdzie bez takiego znieczulenia konieczny byłby ból.

Stomatologia dziecięca czyli o czym należy pamiętać

Aby wizyta u stomatologa z dzieckiem przebiegła pomyślnie, należy pamiętać o kilku czynnikach. Przede wszystkim mówi się, że pierwszą wizytę warto odbyć, zanim dziecko skończy roczek. Dwa lata później warto wybrać się na wizytę adaptacyjną, podczas której dziecko nauczy się szczotkować zęby, pozna specyfikę gabinetu, sprzęty, lekarza, weźmie udział w różnego rodzaju grach.

Nie warto czekać na pierwszy ból. Stomatologia dziecięca to specyficzna dziedzina stomatologii. Na pewno pierwsza wizyta ma się kojarzyć dobrze, ma być dla dziecka ciekawa, można nawet taką wizytę zaaranżować w domu, na misiach, tak aby dziecko czuło się maksymalnie pozytywnie. Poza tym jeśli z dzieckiem pójdziemy już w momencie bólu zęba, to na zawsze już dentysta będzie się kojarzył negatywnie. Ważne jest wybrać dobry moment a także dobrego stomatologa w swoim mieście.