Pages Menu
Categories Menu
Logistyka i spedycja

Logistyka i spedycja

Dwie najważniejsze siostry transportu drogowego

Transport drogowy, by mógł funkcjonować w sposób efektywny, skuteczny i szybki wymaga dobrze zorganizowanej, rozwiniętej infrastruktury, która będzie wspomagać jego działalność, zapewniając mu oferowanie i realizowanie usług na odpowiednim poziomie. Częściami składowymi systemu, który zapewnia skuteczność działalności transportowej, jest logistyka oraz spedycja, dziedziny ściśle powiązane z transportem.

Działania logistyczne wpierają transport drogowy zapewniając mu bezproblemowe dotarcie na miejsce i na czas. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu działań związanych z przewozem osób czy wszelkiego typu towarów transport jest bardziej ekonomiczny i efektywny. Obecność na trasach dużych magazynów logistycznych zapewnia łatwiejsze planowanie i koordynowanie długich tras i skomplikowanych akcji transportowych. Możliwość przeładunku i przechowania towarów w miejscach znajdujących się w okolicy węzłów logistycznych bywa niezwykłym ułatwieniem.

Transport krajowy i międzynarodowy ale również spedycja i magazynowanie

Transport krajowy i międzynarodowyTaką właśnie funkcjonalność rozwinęła firma IMPET – transport i spedycja oraz magazynowanie towarów z Czermina oferująca od 1984r transport krajowy i międzynarodowy towarów oraz krajowy realizowany na terenie naszego kraju. Potrzeby klientów są różne, dla jednych liczy się czas i to właśnie w tym najbardziej istotna jest spedycja, która posiada szeroko rozwiniętą gałąź i ofertę poza flotą własną. Jeżeli czas ma drugorzędne znaczenie a liczy się koszt to zaczyna się optymalizacja i szukanie punktów czyli po prostu magazynowanie. Firma IMPET przede wszystkim jest to transport towarów do krajów południowej i wschodniej Europy. Firma transportowa znajduje się w woj. podkarpackim, to doskonały punkt wiążącym te dwa kierunki na terenie Polski. Magazyn firmy i lokalizacja poniżej:

Dokładny adres firmy oraz magazynu logistycznego firmy IMPET to Czermin 61 w woj. podkarpackim 39-304 Czermin. Telefon kontaktowy do firmy: +48 17 774 03 42

Jak widać lokalizacja sprzyja kierunkom, które obsługuje systematycznie firma. Jest to łącznik wschodu z południem znajdujący się na terenie Polski, dlatego dla klientów którzy chcą optymalizować koszty firma posiada profesjonalny magazyn logistyczny. Jest to także magazyn przeładunkowy.

Firma transportowa IMPET w ramach realizowanych przewozów na wschód i południe oferuje przede wszystkim transport towarów do Rumunii oraz inne kraje bałkańskie jak Grecja, Macedonia czy Bułgaria. Ponadto w ramach obsługiwanych krajów wschodnich transport ciężarowy towarów do Mołdawii i na Ukrainę.  A poza tymi kierunkami także transport Niemcy i Czechy.

Nie tylko flota własna, również spedycja

Spedycja to równie istotna działalność wspierająca szybki i skutecznie działający transport drogowy. Dzięki dobrze zorganizowanym działaniom spedycyjnym transport ciężarowy nie posiada tak zwanych pustych przebiegów, co pozwala na bardziej ekonomiczne rozwiązania, wpływające nie tylko na ograniczenie kosztów, ale również na oszczędność czasu. Dzięki dobrze zorganizowanej spedycji przewóz towarów jest dużo prostszy i bardziej efektywny. Działania spedytora bowiem to szereg wielu czynności ułatwiających bezproblemowe dotarcie przesyłki do rąk klienta.

Firmy transportowe takie jak firma IMPET z Czermina często realizują ładunki dla producentów. W Mielcu działają dwie SSE i to właśnie specjalna strefa ekonomiczna generuje bardzo duże zapotrzebowania na transport. Począwszy od przewozu wyrobów gotowych, poprzez materiały różnego typu i rodzaju. Samochody takie jak firanka czy plandeka to funkcjonalne rozwiązania TSL. Dlatego firma IMPET posiada w swojej ofercie bardzo dużą flotę tych zestawów.